Als we ons iets anders moeten voorstellen bij de naam Charles Darwin dan zijn evolutietheorie, komen we over het algemeen weinig verder dan het beeld van een kalende en baardige Brit die in zijn jongen jaren de wereldzeeën bevaarde op zoek naar ongeziene dier- en plantensoorten.
In de film 'Creation' laat regisseur Jon Amiel een Darwin zien met een bijzonder woelig persoonlijk leven. Hij was bijvoorbeeld getrouwd met zijn nicht, raakte verslaafd aan laudanum, lag hopeloos overeind met zijn geloof en geweten, en kon de dood van zijn dochtertje nooit verwerken.
Het is bepaald verfrissend om zo'n nieuw licht te zien op een bekende figuur, en zeker omdat acteurs Paul Bettany en Jennifer Connelly (in het echt trouwens ook een echtpaar) de emotionele kant van het verhaal met verve weergeven.
De keerzijde van de medaille is dat Amiel in zijn drang om het droog wetenschappelijke beeld van Darwin af te stoffen soms overdrijft met zijn melodramatische wendingen. Hij had moeten weten dat zijn cast zich heus wel zonder die ingevette momenten uit de slag zou kunnen trekken.
Elegant verteld, beminnelijk en (als je de valse noten door de vingers ziet) pakkend: 'Creation' heeft degelijke genen. (RN)
Meningen
Al het nieuws cinema
Review - Angel's Egg: Een apocalyptisch sprookje in 4K
Met de restauratie van "Angel's Egg" brengt de Japanse regisseur Mamoru Oshii zijn mysterieuze animatiefilm uit 1985 opnieuw tot leven. De grauwe aquarellen, de filosofische raadsels en hypnotiserende muziek blijven opvallend tijdloos. Een film om te savoureren en om lang over na te denken. Verder lezen...28 YEARS LATER: THE BONE TEMPLE - Nieuwe trailer!
Ontdek de nieuwe trailer van de film 28 YEARS LATER: THE BONE TEMPLE geregisseerd door Nia DaCosta. Verder lezen...Macaulay Culkin staat open voor een vervolg op "?Home Alone?" en deelt zijn idee
Macaulay Culkin verklaarde tijdens een recente stop van zijn tour "?A Nostalgic Night with Macaulay Culkin?" dat hij "niet volledig allergisch" zou zijn voor het idee om de rol van Kevin McCallister opnieuw op zich te nemen in een vervolg op Home Alone. Verder lezen...Toekomstige filmmaker of filmjournalist van de maand: Margot Maris schrijft over 'The Two Popes'
Ik ben nooit echt veel bezig geweest met religie. Als kind deed ik wel mijn communie, maar zoals veel van mijn leeftijdsgenoten moet ik toegeven dat ik vooral genoot van de cadeautjes en niet echt stilstond bij wat het christendom voor mij betekende. Vraag me al helemaal niets over katholieke... Verder lezen...Deze 4 nieuwe films wil je in december niet missen
December is de maand waarin we het jaar afronden, even stilstaan bij alles wat voorbij is gevlogen en ons laten meenemen door sterke verhalen op het grote scherm. Terwijl 2025 op zijn einde loopt, brengt de cinema vier opvallende titels die deze laatste filmmaand onvergetelijk maken. Verder lezen...James Cameron stelt dat Netflix-films niet in aanmerking zouden moeten komen voor Oscars
Ondanks 10 Oscarnominaties sinds 2019, is de hoogste eer Netflix ontgaan. Verder lezen...Les Baronnes: Wanneer de oma's van Molenbeek het podium betreden en het hele land doen daveren!
Ze hadden nooit gedacht dat ze de wereld zouden veranderen... maar soms is een beetje moed, vriendschap en durf genoeg om opnieuw het licht te laten schijnen op je eigen leven. Met "Les Baronnes" brengen Nabil Ben Yadir en zijn moeder Mokhtaria Badaoui, co-regisseuse, een onweerstaanbare... Verder lezen...Jennifer Lopez gezien terwijl ze haar beroemde derrière schudt in een gewaagd bikini om kaartverkoop voor haar terugkeer naar Las Vegas te stimuleren
Jennifer Lopez plaatste dinsdag een zeer gewaagde video op Instagram om de kaartverkoop voor haar terugkeer naar Las Vegas aan te wakkeren. Verder lezen...Acteur Matthias Schoenaerts bestuurlijk aangehouden omdat hij zonder rijbewijs rondreed
Acteur Matthias Schoenaerts (47) is vorige vrijdagnacht korte tijd bestuurlijk aangehouden omdat hij tijdens een verkeerscontrole in Pelt weigerde te blazen en zonder geldig rijbewijs rondreed. Verder lezen...