Hoe hebben ze dat geflikt? Het is een gedachte die je na vijf minuten Gods of Egypt besluipt en die je daarna niet meer loslaat. In dit plezierig potsierlijke actie-avontuur van Alex Proyas zijn de goden namelijk bijna een meter groter dan de mensen. Als ze zich transformeren te knokken, zijn ze zelfs dubbel zo groot. En toch ziet het er allemaal opvallend natuurlijk uit.
Knap gedaan van de special effects-mensen, en zij zijn gelukkig niet de enigen op wie Proyas kon rekenen. Het zou een flagrante leugen zijn als we beweerden dat Gods of Egypt je naar de keel grijpt, maar wie zin heeft in een ontspannend bombastisch schouwspel kan het zeker slechter treffen. Proyas heeft op geen enkel moment de pretentie om hoger te mikken, wat je trouwens kan afleiden uit zijn lekkere gevoel voor humor.
In hun tocht om een einde te brengen aan het schrikbewind van de verbitterde god Set (Gerard Butler in 300-vorm) passeren de hemelse hoofdfiguur Horus (Game of Thrones-ster Nikolaj Coster-Waldau) en de menselijke held Bek (Brenton Thwaites) langs ongeveer de volledige oud-Egyptische cultuur. Je steekt er dus nog iets van op ook.
Meningen
Ook te zien op "fantastique", "The crow", "Gerard Butler", "Alex Proyas" en "Brenton Thwaites"...
Miss Peregrine &…, The BFG, Storks, Death Race 2050… Uw DVD Review.
Wie zijn die monsters? Zal Bridget een goede moeder zijn? Wie wint: de Storks of Kudo? Zoveel essentiële vragen! Verder lezen...Crazyhead: Twijfelachtige Misfits
Stel je een serie voor die wat afwijkt van Buffy en waar Sarah Michelle Gellar wordt vervangen door twee grietjes wiens gedrag schommelt tussen pijnlijke verlegenheid en onbeschofte vulgariteit en tussen schaamte en rebellerie. Verder lezen...The Exorcist : Satan in de hoek !
We hebben het er enkele weken geleden al over gehad, de televisuele verwerking van The Exorcist. De kruistocht van de eerste afleveringen hebben we zonder vooroordelen proberen af te leggen... Verder lezen...Zomerseries : Het einde der tijden (Spoiler alert !!)
De zomer loopt op zijn einde, net zoals de « kortere » series. Preacher, Fear the Walking Dead, BrainDead, Outcast, Stranger Things… uitgezonden begin juli en augustus, soms als opvulmateriaal, vaak als test bij het grote publiek. Verder lezen...Stranger Things : doet ons hartje (zomer) sneller slaan !
Eerlijk mijn beste vrienden, zeg me niet dat u nog geen blik geworpen heeft op 'Stranger Things'... een geweldige hommage aan de film uit de jaren 1980, deze intrigerende serie werkt wonderbaarlijk ! Verder lezen...Retro serie : The Prisoner (1967)
Oorspronkelijk uitgezonden tussen oktober 1967 en februari 1968, de serie The Prisoner blijft één van de vreemdste series ooit, op hetzelfde niveau met de eerste afleveringen van The Avengers. Verder lezen...BrainDead Seizoen 1: Te voet naar Mars
Droomt u van een nieuwe fantasy serie, met nieuwsgierige elementen van West Wing en The Invasion of the Body Snatchers? Zo ja, dan wordt uw wens meteen vervuld... Verder lezen...The Visit, Crimson Peak, Freaks of Nature… Uw DVD review, special genrecinema !
Pasen en het BIFFF (het Christelijke tegenover de heidenen) worden bijna onafscheidelijk ! Wij maken van deze tijd gebruik om een aantal goed in elkaar gestoken films uit het genre op te noemen. Verder lezen...Gods of Egypt, Eddie the Eagle, My Big Fat Greek Wedding... Uw Cinereview
Sinds vorige week waken Batman en Superman over de bioscopen, nu komen daar nog een resem helden bij. Sommige uit de oudheid, andere met een militaire opleiding. Verder lezen... Al het nieuws cinema
Peter Jackson legt eindelijk uit waarom hij afstand nam van fictiefilms
Peter Jackson — herinnert u zich hem nog? Het is inmiddels 12 jaar geleden dat hij een speelfilm regisseerde, als men zijn passieprojecten in documentairevorm buiten beschouwing laat, zoals de indrukwekkende archieffilm over de Eerste Wereldoorlog They Shall Not Grow Old (2019). Verder lezen...Nuremberg: een historische film om in de gaten te houden
Op 28 januari 2026 verschijnt Nuremberg in de bioscoop, een historisch drama met oorlogscontext dat zich richt op een van de meest beladen hoofdstukken uit de twintigste eeuw. De film biedt een indringende blik op de nasleep van de Tweede Wereldoorlog en de morele vragen die daaruit voortkwamen. Verder lezen..."Sneeuwwitje" genomineerd als slechtste film van het jaar bij de Razzie Awards
Vorig jaar betraden de sterren van Sneeuwwitje, Gal Gadot en Rachel Zegler, samen het podium tijdens de Oscars 2025, terwijl Disney zich klaarmaakte voor de langverwachte release van het live-action sprookje. Verder lezen...CRIME 101 - Nieuwe trailer met o.a. Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Barry Keoghan en Halle Berry!
Ontdek de nieuwe trailer van Crime 101 met o.a. Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Barry Keoghan en Halle Berry. Verder lezen...Het filmjaar 2026 opent veelbelovend!
Het begin van 2026 zet cinema meteen centraal. De eerste maanden van het jaar tonen hoe krachtig film kan zijn wanneer makers de tijd nemen om verhalen te laten groeien, emoties te verdiepen en beelden te laten spreken. Het is een start die niet inzet op vluchtig spektakel, maar op cinema die... Verder lezen...Hotel Transsylvanië 5 officieel in de maak
Hoewel de vierde film van Hotel Transsylvanië oorspronkelijk als het laatste deel werd beschouwd, heeft een van de castleden eindelijk bevestigd dat er een vijfde film aankomt. De animatiefilmfranchise van Adam Sandler heeft wereldwijd meer dan 1,3 miljard dollar opgebracht aan de box office. In... Verder lezen...De geheime rol van Robert Pattinson in "Marty Supreme"
Het blijkt dat Josh Safdie in alle discretie opnieuw heeft samengewerkt met Good Time-ster Robert Pattinson voor Marty Supreme. Verder lezen...Deze 10 films maken Blue Monday minder Blue
Maak deze Blue Monday dat tikkeltje minder Blue met deze 10 feel good films. Veel kijkplezier! Verder lezen...Rihanna zet een ondeugende show neer terwijl ze sexy Valentijnsdaglingerie modelleert
De 37-jarige zangeres-onderneemster — die onlangs nog verscheen in een felrode leren jas — gebruikte haar beroemde looks om Valentijnsdagitems van haar lingerie merk Savage X Fenty te promoten. Verder lezen...Sydney Sweeney's meest gewaagde rol ooit in weinig bekende erotische thriller "The Voyeurs"
Terwijl Sydney Sweeney zich klaarmaakt om hoofden te doen draaien met haar rol als OnlyFans-model in het aankomende seizoen van Euphoria, hebben fans een nog explicietere rol ontdekt die verborgen zit in haar filmografie. Verder lezen...