The Umbrella Academy: De paraplu wordt met dit laatste seizoen opgeborgen - Actueel Cinema

   - 
The Umbrella Academy: De paraplu wordt met dit laatste seizoen opgeborgen

Na een hevige eindstrijd in het derde seizoen zijn de leden van The Umbrella Academy hun speciale krachten kwijt, net op het moment dat een kwaadaardig syndicaat de wereld bedreigt. In augustus weten we hoe dit zal aflopen.

Tijdreizen en een Apocalyps

Het begon met 43 vrouwen die allemaal op hetzelfde moment bevielen, zonder dat ze zwanger waren. Uit deze 43 kinderen adopteerde de excentrieke miljardair Sir Reginald Hargreeves er zeven, die hij tot een superheldenteam maakte. Wanneer Hargreeves plots sterft, komen de leden van The Umbrella Academy samen om het raadsel van de dood van hun adoptievader op te lossen. Er lijkt een heus complot bezig om de wereld te vernietigen, en de Umbrella Academy moeten hun krachten bundelen om een Apocalyps te voorkomen. 

Aangezien er heel wat wordt gereisd in de tijd, moeten de helden van The Umbrella Academy de nogal onwennige gevolgen onder ogen komen zoals verstoorde tijdlijnen en parallelle werelden. Zo komt de Umbrella Academy in het derde seizoen in een universum terecht waar Reginald Hargreeves levend en wel is, en waarin hij een nieuwe superheldengroep, The Sparrow Academy, heeft opgericht. Deze groep zou normaal gezien een eigen spin-off serie krijgen, maar die plannen werden afgeblazen. 

Reset

The Umbrella Academy is gebaseerd op de gelijknamige stripreeks van Gerard Way en Gabriel Bá, maar de serie is verder gegaan dan de stripreeks. Fans van de comic waren in het begin sceptisch over de serie, vooral in hoeverre die het fantasierijke universum en haar speciale personages zou recreëren.

Dat lijkt te zijn gelukt, want The Umbrella Academy is een van de populairste series op Netflix en een van de paradepaardjes van het streamingplatform. De serie won maar liefst zes Emmy-awards en de drie seizoenen werden zowel door critici als het publiek positief onthaald. De lat voor het laatste seizoen ligt dus flink hoog, vooral omdat de makers voor het vierde seizoen niet uit het bronmateriaal hebben geput, en met een leeg canvas zijn begonnen.   

Cinenews-journalist: Joachim Ferier

 

 Meningen

 Meer info over de film

 Al het nieuws cinema


Newsletter
Schrijf u nu in op onze nieuwsbrief: