Een groepje hangjongeren uit een sociale woonwijk in Londen vult hun avond zoals gewoonlijk. Voor ze het weten wordt de bende echter belaagd door een legertje wraakzuchtige aliens die schijnbaar onstuitbaar zijn.
Net zoals leeftijdgenoot J.J. Abrams ('Super 8') kijkt debuterend Brits regisseur Joe Cornish nostalgisch terug naar Spielbergproducties als 'The Goonies', 'Gremlins' en 'Back to the Future'. Althans, dat doet de poster van zijn eerste langspeler geloven. De prent is daarentegen voornamelijk schatplichtig aan pessimistische actiefilms van John Carpenter als 'Assault on Precinct 13', 'Escape from New York' en 'Big Trouble in Little China'.
Cornish hanteert een Carpenteriaanse cinemascopefotografie om zijn desolate setting te accentueren. Het op het eerste gezicht spartaanse scenario geeft maar mondjesmaat zijn geheimen prijs. En dat de aliens nooit klaarduidelijk in beeld komen, maakt hen des te dreigender.
Het zijn echter de knappe vertolkingen van de beginnende acteurs die de film een waar succes maken. Zonder hun prachtprestaties zou je immers nooit meeleven met personages die geïntroduceerd worden met een aanrandingsscène.
Kortom, dit is een popcornprent met weerhaken én diepgang!
Meningen
Al het nieuws cinema
Follemente: Wanneer liefde een dialoog wordt tussen hart en hoofd, vanaf 26 november in de bioscoop
Onze geest is een drukke plek: we worden allemaal bewoond door meerdere persoonlijkheden die moeten samenleven. Rationeel, romantisch, instinctief, ... soms zelfs een beetje gek. Maar wie heeft er echt de controle? Verder lezen...Daniel Radcliffe schreef een brief aan de toekomstige Harry Potter
Daniel Radcliffe heeft op Good Morning America onthuld dat hij een brief rechtstreeks naar Dominic McLaughlin had geschreven nadat de jonge acteur was gekozen om de nieuwe Harry Potter te spelen in de televisiereboot van HBO. Radcliffe zal voor altijd met de franchise verbonden blijven, na het... Verder lezen...The Blue Trail: Een poëtische en aangrijpende reis tegen de stroom in
In zijn nieuwe speelfilm tekent de Braziliaanse regisseur Gabriel Mascaro (Divino Amor, Boi Neon) een werk dat tegelijk lyrisch en politiek is, waarin herinnering en vrijheid het opnemen tegen macht en vergetelheid. Verder lezen...LES BARONNES geselecteerd voor filmfestivals in Tallinn en Marrakech
LES BARONNES, de nieuwe film van Nabil Ben Yadir, die hij samen met zijn moeder Moktharia Badaoui regisseerde, gaat internationaal. De film is in competitie geselecteerd op de 29ste editie van Filmfestival van Tallin (PÖFF, 7 - 23 november). Het Internationaal Filmfestival van Marrakech (22ste... Verder lezen...Sharknado keert terug: tijd voor de oorsprong
De moordende haaien maken zich op voor hun terugkeer op het witte doek. Verder lezen...PROJECT HAIL MARY - Nieuwe trailer met Ryan Gosling!
Bekijk de nieuwe trailer van PROJECT HAIL MARY, met Ryan Gosling en geregisseerd door Phil Lord & Christopher Miller. Verder lezen...Sabrina Carpenter speelt de hoofdrol in een musical geïnspireerd op Alice in Wonderland.
Sabrina Carpenter verschijnt binnenkort op het grote scherm. De popster vertolkt de hoofdrol in haar eerste grote studiolongfilm, een nieuwe musical geproduceerd door Universal Pictures. Verder lezen...Ontdek nu de eerste trailer en poster voor de live-actionherwerking van "Vaiana"
De trailer geeft een eerste blik op het live-action avontuur en laat het publiek kennismaken met het majestueuze eiland en de levendige bevolking van Motunui, de gedaanteverwisselende halfgod Maui, de intimiderende maar schattige stam van Kakamora en Laga?aia als Vaiana, die de krachtige zin "I Am... Verder lezen...Voel je de November-dip? Deze 3 films fixen het!
November is zo'n typische maand waarin alles nét een beetje zwaarder aanvoelt. De dagen worden korter, het weer grijzer en de feestdagen lijken nog mijlenver weg. Geen zomerzon meer, geen kerstlichtjes in zicht — alleen een reeks druilerige woensdagen die vragen om een stevige opkikker. Het is dan... Verder lezen...