Na het winnen van de Publieksprijs op Film Fest Gent, vervolgens de opening van het filmfestival Cinemamed en tenslotte een uitverkochte tournee van avant-premières doorheen België, landde BXL, de debuutfilm van Ish en Monir Aït Hamou in hun thuisstad Brussel.
De film werd onder enthousiast applaus in aanwezigheid van de voltallige cast en crew voorgesteld aan een heleboel vrienden en sympathisanten en een delegatie van het Vlaams Parlement vertoond.
Tijdens de Belgische tournee werd de film overal onthaald op staande ovaties en hartverwarmende reacties. "Het verhaal van BXL is herkenbaar en pakkend", zo klonk het de voorbije weken bij het publiek.
BXL vertelt het ontroerende verhaal van twee broers, Tarek (26) en Fouad (12). Tarek krijgt een unieke kans als atleet in de vechtsport. Hij hoopt hierdoor op een betere toekomst voor zichzelf, zijn moeder en zijn jongere broer. De film is een productie van Potemkino en Untold Stories.
BXL speelt vanaf 22 januari in de Belgische bioscoopzalen! Bekijk hier de programmatie van de film.