Een film die de middelbare school omschrijft als "Guantànamo maar dan met lunchpauzes" kan niet helemaal fout zitten. De omschrijving komt niet toevallig uit de mond van het hoofdpersonage, een wat sullige eenzaat die een pijnlijk trauma met zich meesleept en daarom zijn toevlucht zoekt tot de muziek.
Wanneer hij en zijn alleenstaande moeder naar New Jersey verhuizen, lijkt een nieuwe wereld voor hem open te gaan, vooral wanneer hij betrokken raakt bij een populaire rockwedstrijd, Bandslam.
Dit hoofdpersonage (Will heet hij) is de voornaamste reden waarom 'Bandslam' ontsnapt aan de vloek van de voorgekauwde tienerfilm. De gevoelens die Will doormaakt -zijn onhandige pogingen om zijn schroom te overwinnen, zijn passie voor muziek- wordt allemaal verrassend geloofwaardig op papier gezet. Omdat hoofdacteur Gaelan Connell bovendien op niveau presteert (wat lang niet van iedereen gezegd kan worden), neemt hij de film van begin tot eind op zijn schouders.
Al even verrassend is dat de makers zich niet geroepen voelde om de Moraal van het Verhaal vanaf het eerste shot vuistdik uit te smeren. Finaal zal je begrijpen welke levensles je moet onthouden, maar op dat moment heb je wel een degelijke tienerfilm achter de kiezen. (RN)
Meningen
Al het nieuws cinema
Mond: een explosieve mix van kracht, kwetsbaarheid en onderdrukte verlangens. In de zalen vanaf 18 juni.
In een tijd waarin women empowerment en emancipatie meer dan ooit resoneren, komt MOND als geroepen. Deze energiek gemaakte film is niet alleen een artistiek pareltje, maar ook een intrigerende spiegel van onze tijd. Lovend onthaald op internationale filmfestivals en bekroond met de Jury Prize in... Verder lezen...De toekomst van Mission: Impossible is onzeker
Christopher McQuarrie, de filmmaker achter de iconische actiefilmreeks Mission: Impossible met Tom Cruise, heeft zich uitgesproken over de mogelijkheid van toekomstige spin-offs. Verder lezen...Nu in de bioscoop: Santosh, een bloedstollende thriller in het hart van landelijk India
Dompel je onder in de betoverende landschappen en sociale spanningen van een afgelegen regio in Noord-India met Santosh, de aangrijpende nieuwe thriller van regisseur Sandhya Suri, nu in de bioscoop. Verder lezen...Les Enfants Rouges - recensie: prachtig tableau met een bloederige rugzak
'Les Enfants Rouges', nog maar de tweede langspeelfilm van de Tunesische regisseur Lofti Achour, bewijst hoe zinloos geweld om een lapje grond kan zijn. De emotionele queeste die volgt, toont hoe een jongen veel te snel volwassen moet worden. Gebaseerd op ware gebeurtenissen, maar verteld met een... Verder lezen...13 horrorfilms die je nu vrijdag de 13de kan kijken (en die géén deel zijn van de Friday the 13th-franchise)
Aan alle bijgelovige mensen: dé dag die jullie zooooo hard vrezen, komt er zéér binnenkort aan! Verder lezen...Sydney Sweeney transformeert zich tot een boksicoon
Sydney Sweeney was vastberaden om zich volledig in te leven in de rol van de baanbrekende vrouwelijke bokser Christy Martin voor een aankomende biopic. Verder lezen...Ontdek nu de nieuwste trailer voor "Freakier Friday"
In de film hernemen Jamie Lee Curtis en Lindsey Lohan hun rollen als Tess en Anna Coleman. Het verhaal begint jaren nadat Tess (Curtis) en Anna (Lohan) een identiteitscrisis doormaakten. Anna heeft nu zelf een dochter en binnenkort een stiefdochter. Verder lezen...Ballerina - recensie: bloedig, bloediger, bloedigst
Hoeveel actie wil je in één film? Ja. In Ballerina zijn de momenten van rust en dialoog zeldzaam, want het verhaal zit volgepropt met de meest creatieve, absurde en bloedige vechtscènes die je maar kan bedenken. De Ballerina is een waardige tegenspeler voor de Baba Yaga. Verder lezen...Ontdek hier de Vlaamse stemmencast van "Elio"
Deze zomer maken bioscoopbezoekers kennis met Elio (Viktor Kryeziu), een 11-jarige jongen wiens grootste wens is om ontvoerd te worden door aliens, zijn tante Olga (Line Ellegiers) en Glordon (Tiebe Hermans), Elio's onverwachte eerste vriend die toevallig ook een alien is. In dit grootse avontuur... Verder lezen...