Jacques Clouseau neemt de dame op wie hij stiekem verliefd is mee naar een exclusief Italiaans restaurant en richt er een ware ravage aan. Jacques Clouseau onderzoekt een misdaad in de slaapkamer van de Paus en maakt daar een boeltje van. Deze twee scènes uit de tweede 'Pink Panther' (althans het tweede deel van de hernieuwde reeks) klinken nogal routineus maar mikken wel ergens in de buurt van de komische roos.
Voor het overige is het echter vooral ergernis die zich opdringt. Waarschijnlijk kan je die zelfs niet eens de producenten van deze suffe sequel aanwrijven, want zij houden zich eigenlijk aan de regels en ideeën die de oorspronkelijke avonturen van Peter Sellers zo geliefd hebben gemaakt.
Alleen is Sellers er niet meer bij, en hoezeer Steve Martin zich ook dubbel wringt om de maniertjes en het koppige geloof in eigen kunnen van Clouseau over te nemen, zoals hij het aanpakt, is het poppenkast. Martin is misschien wel een fysieke komiek maar niet van dezelfde orde als zijn lichtende voorbeeld, en dat laat zich voelen.
Het resultaat is dat je aandacht onvermijdelijk getrokken wordt door de weinig geïnspireerde oneliners, de vaak afgezaagde slapstick en het onverteerbare sentiment waarmee de makers 'Pink Panther 2' volproppen. (RN)
Meningen
Al het nieuws cinema
Bekijk hier de trailer van 'JULIAN', de openingsfilm van Film Fest Gent van Cato Kusters
Na een onverwachte ontmoeting slaat de vonk over tussen Fleur en Julian. Wanneer Julian haar ten huwelijk vraagt, ontstaat bij Fleur een gedurfd idee: trouwen in elk land waar twee vrouwen met elkaar mogen huwen. Verder lezen...Amityville, de cult-horrorfilm wordt binnenkort nieuw leven ingeblazen
Amityville: een herinterpretatie van de klassieker uit 1979 ziet binnenkort het levenslicht! Verder lezen...Dwayne Johnson is The Smashing Machine: ontdek de intense trailer!
Gisteren werd een nieuwe trailer van de film The Smashing Machine onthuld, die een indrukwekkend kijkje biedt in deze biopic over het leven van MMA-vechter Mark Kerr. Verder lezen..."Bluey"-film komt naar het grote scherm. Vanaf zomer 2027 in de bioscoop!
Goed nieuws voor fans van het vrolijke blauwe hondje: Bluey maakt binnenkort haar bioscoopdebuut! BBC Studios en Walt Disney Studios, in samenwerking met Ludo Studio, kondigden aan dat de allereerste Bluey-film in de zomer van 2027 in de zalen te zien zal zijn. Verder lezen...L'intérêt d'Adam beleeft zijn Belgische première op Film Fest Gent
Na haar debuut Un monde keert de Brusselse cineaste Laura Wandel terug naar Film Fest Gent met haar tweede langspeelfilm L’intérêt d’Adam. De film, die eerder dit jaar de Semaine de la Critique opende in Cannes, gaat op 9 oktober 2025 in première tijdens de 52ste... Verder lezen...Nieuw in de zalen: van Downton Abbey tot The Conjuring en animatieparels
Deze week is er voor elk wat wils in de zalen! Wie houdt van spanning kan griezelen met The Conjuring: Last Rites, terwijl kostuumdramaliefhebbers afscheid nemen van een geliefde reeks in Downton Abbey: The Grand Finale. Verder lezen...Afscheid van de Crawleys: Downton Abbey: The Grand Finale - Het grote slotstuk in de bioscoop
De geliefde saga van de familie Crawley nadert haar einde met Downton Abbey III: De Grote Finale, een meeslepend kostuumdrama vol emotie van Simon Curtis, naar een scenario van Julian Fellowes. Aangeprezen als een ontroerend afscheid, vormt dit derde deel het sluitstuk van de franchise die begon... Verder lezen...BNP Paribas Fortis organiseert de 18de editie van de 'We Love Cinema Days'
Vier dagen voordelig filmplezier met nieuwe formule: 1 ticket kopen + 1 ticket gratis Verder lezen...26 bioscopen en filmvertoners zetten schouders onder vierde editie van Open Cinema.
De eerste editie vond plaats in 2022 en ontstond als een initiatief van een 10-tal bioscopen en filmvertoners, die post-corona zowel hun trouwe publiek als een nieuw publiek wilden verwelkomen in hun bioscoopzalen. Ondertussen groeide Open Cinema uit tot een jaarlijkse vaste waarde, steeds aan het... Verder lezen...