Stel je voor dat je naar een spiegel kijkt en vaststelt dat je reflectie niet reageert zoals ze zou moeten. Op zich is het niet kwaad als idee voor een huiversituatie.
Alexandre Aja, de Franse cineast die zich vijf jaar geleden liet opmerken met zijn vlijmscherpe horrorfilm 'Haute Tension' en vervolgens inging op het Hollywoodaanbod om 'The Hills Have Eyes' te remaken, voegt er bovendien zijn gekende voorliefde voor bloedvergieten aan toe.
'Mirrors' flakkert op wanneer de regisseur zich nog eens uitleeft (de toestand in het bad is een instant klassieker) maar die momenten zijn veel te zeldzaam om de film te redden. Meer zelfs, Aja en zijn vaste scenarist Grégoire Levasseur maken zo'n boeltje van de emotioneel bedoelde scènes dat hun thriller uiteindelijk omslaat in een ongewilde komedie.
Tot overmaat van ramp worden hoofdacteurs Kiefer Sutherland en Paula Patton compleet aan hun lot overgelaten, waardoor ze zich overgeven aan staaltjes overacteren die pijnlijk zijn om aan te zien.
'Mirrors' (overigens opnieuw een remake) had een regisseur verdiend die de kunst verstaat om subtiel de spanning op te drijven maar die aanpak blijkt ver buiten Aja's talenten te liggen.
Meningen
Al het nieuws cinema
Review - Islands: Verlangen naar het onmogelijke
De vakantie is voorbij, maar in de cinemazalen nog lang niet. In 'Islands' volgen we een tennisleerkracht tijdens een hopeloze zoektocht naar een ontsnapping uit de sleur van zijn leven in een vakantieresort. Al moet je wat door de losse eindjes heen kunnen kijken, 'Islands' intrigeert, kruipt... Verder lezen...Eerste trailer van 28 Years Later: The Bone Temple onthuld
De legendarische saga die begon met 28 Days Later en zijn vervolg 28 Years Later krijgt een nieuw hoofdstuk. Regisseur Nia DaCosta (Candyman, The Marvels) brengt ons vanaf 14 januari 2026 de huiveringwekkende film 28 Years Later: The Bone Temple. Verder lezen...Een van de populairste videogamefranchises wordt een film
In een initiatief dat de CEO van Paramount, David Ellison, een "droom die uitkomt" noemt, zal de videogamefranchise Call of Duty een filmfranchise worden, dankzij een belangrijke overeenkomst tussen de entertainmentstudio en Activision. Verder lezen...Zou The Rock een Oscar kunnen winnen?
Dinsdagavond kon Dwayne "The Rock" Johnson zijn tranen niet bedwingen toen zijn film The Smashing Machine 15 minuten lang een staande ovatie kreeg op het Filmfestival van Venetië. Verder lezen...Review - Eden: het bewijs dat wijzelf de oorzaak zijn van onze verwoesting
Acht Europeanen verhuizen in de jaren 1930 naar het onbewoonde eiland Floreana, gelegen in de Galágapos eilanden. Met als doel een nieuwe samenleving op te bouwen - eentje die ver weg ligt van de economische depressie en opkomend nationalisme. De thrillerfilm Eden geregisseerd door Ron Howard,... Verder lezen...Depardieu moet voor rechter verschijnen voor verkrachting
Een onderzoeksrechter heeft dinsdag beslist dat het Franse filmicoon Gérard Depardieu voor de rechter in Parijs moet verschijnen op beschuldiging van verkrachting en seksueel geweld tegen de Franse actrice Charlotte Arnould. Dat heeft het Franse persagentschap AFP vernomen van bronnen nabij het... Verder lezen...De beste coming-of-age verhalen om het nieuwe schooljaar in te luiden
Of je nu bijna afgestudeerd bent, een gezin wilt stichten of jezelf simpelweg beter probeert te begrijpen: opgroeien is een proces dat nooit stopt. Het coming-of-age genre belichaamt dat en biedt allerlei verschillende invalshoeken om het proces te leren omarmen. Deze drie films tonen dat de beste... Verder lezen...Islands: een zinderende psychologische thriller vol intrige en verleiding
Op 3 september 2025 verschijnt Islands in de bioscoop, de nieuwe film van de gelauwerde Duitse regisseur Jan-Ole Gerster (Oh Boy, Lara). Met deze intense en broeierige psychologische thriller neemt Gerster zijn publiek mee naar een luxe eilandresort waar schoonheid en ontspanning slechts een façade... Verder lezen...Bugonia: de nieuwste film van Yorgos Lanthimos met Emma Stone, kijk hier de trailer!
Na het succes van Poor Things komt de Griekse regisseur Yorgos Lanthimos dit najaar terug met een nieuwe, intrigerende film: Bugonia. De cast bestaat uit grote namen zoals Emma Stone en Jesse Plemons, aangevuld met Aidan Delbis, Stavros Halkias en Alicia Silverstone. Verder lezen...