Stel je voor dat je naar een spiegel kijkt en vaststelt dat je reflectie niet reageert zoals ze zou moeten. Op zich is het niet kwaad als idee voor een huiversituatie.
Alexandre Aja, de Franse cineast die zich vijf jaar geleden liet opmerken met zijn vlijmscherpe horrorfilm 'Haute Tension' en vervolgens inging op het Hollywoodaanbod om 'The Hills Have Eyes' te remaken, voegt er bovendien zijn gekende voorliefde voor bloedvergieten aan toe.
'Mirrors' flakkert op wanneer de regisseur zich nog eens uitleeft (de toestand in het bad is een instant klassieker) maar die momenten zijn veel te zeldzaam om de film te redden. Meer zelfs, Aja en zijn vaste scenarist Grégoire Levasseur maken zo'n boeltje van de emotioneel bedoelde scènes dat hun thriller uiteindelijk omslaat in een ongewilde komedie.
Tot overmaat van ramp worden hoofdacteurs Kiefer Sutherland en Paula Patton compleet aan hun lot overgelaten, waardoor ze zich overgeven aan staaltjes overacteren die pijnlijk zijn om aan te zien.
'Mirrors' (overigens opnieuw een remake) had een regisseur verdiend die de kunst verstaat om subtiel de spanning op te drijven maar die aanpak blijkt ver buiten Aja's talenten te liggen.
Meningen
Al het nieuws cinema
Korte en krachtige films die minder dan 90 minuten duren
Heb jij nu ook nood aan entertainment dat iets minder tijd opeist? Dan is onze selectie met films die minder dan 90 minuten duren exact wat jij nodig hebt. Veel kijkplezier! Verder lezen...Kristen Bell sluit zich aan bij "Sonic the Hedgehog 4" als Amy Rose
Kristen Bell zal zich bij de stemmencast van "Sonic the Hedgehog 4" voegen en haar stem lenen aan Amy Rose, het roze personage dat smoorverliefd is op de iconische blauwe supersnelle egel. Verder lezen...Christian Bale voegt zich officieel bij de cast van Heat 2, het vervolg op Michael Mann's misdaadklassieker
Christian Bale voegt zich officieel bij de cast van Heat 2, het vervolg op Michael Mann's misdaadklassieker Verder lezen...Palestine 36: een epische film over verzet en emancipatie, vanaf 4 maart te zien
Palestine 36 is een meeslepend historisch drama dat ons terugbrengt naar een kantelpunt in het Midden-Oosten. In 1936 verstevigt het Britse Rijk zijn greep op Palestina. Tegen deze achtergrond volgen we Yusuf, verscheurd tussen zijn dorp en zijn werk in Jeruzalem, waar Palestijnse journalisten... Verder lezen...Sydney Sweeney toont haar string in pikante foto's om de nieuwe SYRN-lingeriecollectie te promoten
Sydney Sweeney zette zichzelf dit weekend ondeugend in de kijker terwijl ze poseerde voor gewaagde foto's ter promotie van haar lingeriemerk SYRN. Verder lezen...Dit voorjaar keert Daens terug op het grote scherm. Te zien in meer dan 30 bioscopen in heel België!
Daens (1992) maakt in maart zijn grote comeback in de bioscoop, meer dan 30 jaar na de oorspronkelijke release, in een prachtige 2K-restauratie. De iconische Belgische film zal in talloze bioscopen in het hele land te zien zijn - van Brussel tot Oostende, van Aalst tot Charleroi. Verder lezen...Review - Timestamp: Als een vlieg aan de schoolbanken
Met de documentaire "Timestamp" zoomt de Oekraïense schrijver-regisseur Kateryna Gornostai in op het leven-zoals-het-is in scholen sinds de Russische invasie van haar land. Ze is niet geïnteresseerd in diepte-interviews, maar ze toont wel alle emoties die kinderen, leerkrachten en ouders doorgaan... Verder lezen...'Michael'-regisseur Antoine Fuqua: Het maken van de Michael Jackson-biopic was een "spirituele reis"
Filmmaker Antoine Fuqua deelt zijn visie op de aankomende Michael Jackson-biopic van Lionsgate. Verder lezen...Timothée Chalamet blikt terug op het einde van 'Dune' en noemt de finale de 'meest onheilspellende' film van de trilogie
Timothée Chalamet blikt terug op het einde van 'Dune' en noemt de finale de 'meest onheilspellende' film van de trilogie Verder lezen...