Nu is het natuurlijk wel zo: sinds de serie Sherlock (geproduceerd door de BBC) op onze tv-schermen werd losgelaten, nu al drie (korte) seizoenen lang, lijken alle andere zaken die te maken hebben met de beroemde detective, gecreëerd door Sir Arthur Conan Doyle, flets uit te vallen.
Het is inderdaad moeilijk om niet te vergelijken met de magistrale vertolking die Benedict Cumberbatch (Star Trek Into Darkness) neerzet van Sherlock Holmes, en die van Martin Freeman (The Hobbit saga) als zijn trouwe Watson, om nog te zwijgen over de kwaliteit van het scenario van deze verbluffende reeks!
En daar komt dan Elementary bij ons aanwaaien, een nieuwe interpretatie, vanuit de Verenigde Staten. De serie speelt zich, net als Sherlock, af in dit tijdperk, maar er zijn nieuwe elementen: de verhalen spelen zich af in het land van Uncle Sam (maar Holmes behoudt zijn Engelse afkomst), en zijn assistent wordt een assistentE en een "babysitter".
Holmes moet immers in de gaten worden gehouden, omdat hij niet mag toegeven aan zijn overweldigende verslaving.
Jonny Lee Miller zet een amusante Sherlock Holmes neer, die rondloopt als een kip op speed en volstaat met tatouages, terwijl Lucy Liu de stabiliserende factor is, die probeert om de zaken wat te kalmeren.