Ieder trauma roept zijn eigen filmmonster in leven. De verschrikkelijke kernbomaanvallen op Nagasaki en Hiroshima leverde 'Godzilla' op, nu verwerkt 'Lost'-brein J.J. Abrams de aanslagen van 9/11 met een eigen creatie. Hoe het beest heet en hoe er helemaal uitziet, kom je nooit te weten tijdens deze dolle tocht door het plots belaagde New York. Aan de hand van zelfgeschoten videobeelden volgen we enkele hipsters die een vriendin proberen te redden. De verhaalwerking is superdoorzichtig, de zogenaamd non-professionele cast brengt het er bij momenten belabberd vanaf en het resultaat lijkt meer op een pretparkattractie (waar zijn de bewegende stoelen?) dan op een langspeelfilm. Toch zijn er genoeg scènes waarbij zelfs de meest cynische kijker met de handen voor de ogen zit en luidop 'niet doen!' roept. Als je het beest dankzij een tragische helikoptervlucht dan toch grotendeels te zien krijgt, valt op dat cgi-effecten ook echt overtuigend kunnen zijn. Cameraman Hud, een ietwat slome kerel, is trouwens onze nieuwe beste maat dankzij zijn verschrikkelijke oneliners en krampachtige pogingen tot humor. Ook fantastisch: het dreigende muziekstuk van 'The Incredibles'-componist Michael Giacchino dat de eindtitels begeleidt!
Meningen
Al het nieuws cinema
Nieuwe Halloweenobsessie unlocked met House of Guinness
Wie aan oktober denkt, denkt aan Halloween: dé feestdag waarbij iedereen zich kan onderdompelen in de wereld van verkleden, trick-or-treat en pompoenen. Maar om helemaal in de juiste sfeer te komen, heb je natuurlijk een goede filmavond nodig - en met de gloednieuwe serie House of Guinness moet dat... Verder lezen...Tilly Norwood, de AI-actrice die Hollywood doet beven
Een "AI-actrice" genaamd Tilly Norwood maakt furore nadat haar Nederlandse makers hebben verklaard dat de synthetische actrice in gesprek is met talentagentschappen. Verder lezen...Open Cinema bruist! Trek eropuit en geniet van film in 19 steden en gemeenten, nog tot en met 5 oktober.
Tot en met 5 oktober 2025 staat Vlaanderen en Brussel helemaal in het teken van film. Tijdens de vierde editie van Open Cinema openen 26 bioscopen, filmhuizen en cultuurcentra hun deuren voor iedereen met een hart voor cinema. Verder lezen...De grootste sterren van Hollywood dringen zich op om mee te spelen in James Gunns Batman
In een recent interview met IGN onthulde DC Studios-baas James Gunn dat veel A-listers hun interesse hebben getoond om de Dark Knight te vertolken in de aankomende film Batman Verder lezen...Ontdek nu de nieuwste trailer van "Zootropolis 2"
In de trailer krijgen kijkers een eerste glimp van gloednieuwe personages én een verborgen reptielenpopulatie wanneer kersverse agenten Judy Hopps (ingesproken door Ginnifer Goodwin) en Nick Wilde (ingesproken door Jason Bateman) oog in oog komen te staan met een mysterieuze slang, Gary De'Snake (st... Verder lezen...Deze horrorfilms jagen ons binnenkort de stuipen op het lijf!
De engste maand van het jaar is officieel begonnen: oktober, dé griezelmaand waarin horrorfilms de hoofdrol spelen! Dit is de periode waarin we massaal naar de bioscopen trekken om ons te laten meeslepen door angstaanjagende verhalen en bloedstollende scènes. Verder lezen...'Six jours, ce printemps-là' van Joachim Lafosse tweemaal bekroond op het filmfestival van San Sebastián!
De film Six jours, ce printemps-là van de Belgische regisseur Joachim Lafosse heeft zaterdagavond tijdens de slotceremonie van het 73e Filmfestival van San Sebastián de Prijs voor beste regie (Concha de Plata a la mejor dirección) en de Prijs voor beste scenario (Premio del Jurado al mejor guión)... Verder lezen...Na Furiosa krijgt de prequel van Mad Max een andere vorm
Het volgende deel en prequel van de geliefde Mad Max-franchise, getiteld The Wasteland, zou een grote wending maken ten opzichte van de oorspronkelijke richting en zal nu worden uitgebracht als een tv-serie in plaats van een speelfilm. Verder lezen...Zal de nieuwe James Bond een prequel zijn?
Denis Villeneuve zal zich volgend jaar op zoek gaan naar een acteur om de beroemdste fictieve spion ter wereld, James Bond, te spelen, zodra hij de productie van Dune: Part Three heeft afgerond. Volgens bronnen dicht bij het project zijn de regisseur en zijn medewerkers op zoek naar een "nieuw... Verder lezen...