Inventief, meeslepend, spannend, het zijn niet meteen kwalificaties waarmee je doorgaans een Iraanse film omschrijft. Nee, daar maken ze cinema die mijmert en nadenkt, lyrische verhalen over arme mensen op de boerenbuiten of metaforische beschouwingen over de politieke situatie van het land. Het klopt inderdaad dat we in het verleden vaak dat soort Iraanse films op het bord hebben gekregen, maar 'A Separation' laat met brio zien dat het ook anders kan.
Regisseur Asghar Farhadi is niet aan zijn proefstuk toe want ook zijn vorige, 'About Elly', was al opmerkelijk, een gezellige komedie die veranderde in een fascinerende verdwijningzaak. In 'A Separation' tilt hij zichzelf echter nog een niveau hoger. Het verhaal over een banale scheiding met verrassende gevolgen mondt uit in een verbijsterend portret van de Iraanse maatschappij in al haar geledingen en tegenstellingen.
En laat die grote woorden je vooral niet afschrikken. Farhadi verliest op geen enkel moment uit het oog dat hij in de eerste plaats het verhaal van een groep gewone mensen vertelt die enkel doen wat volgens hen het beste is. 'A Separation' heeft geen schurken of helden. Niemand is zwart of wit. Iedereen heeft in zijn eigen ogen gelijk en draagt ook een deel van de schuld. Grote cinema. (RN)
Meningen
Al het nieuws cinema
Een ster na de storm: Marion Cotillard geëerd in Los Angeles
Slechts enkele dagen na de aankondiging van haar breuk met Guillaume Canet, komt Marion Cotillard opnieuw in de schijnwerpers. Maar dit keer om een heel andere reden. Verder lezen...Super Happy Forever: Wat als je terug kon gaan naar het moment waarop alles nog klopte?
In Super Happy Forever keren twee vrienden terug naar een plek waar de tijd ooit stil leek te staan, maar waar het leven intussen zijn sporen heeft nagelaten. Verder lezen...Manneken Pis eert Superman
Vandaag trok het wereldberoemde Brusselse Manneken Pis een iconisch nieuw pak aan: dat van Superman. Met deze ludieke actie vieren Warner Bros. Discovery en de stad Brussel de release van de nieuwe Superman-film én zet ze de Belgische traditie van gekostumeerde eerbetuigingen voort. Het kostuum dat... Verder lezen...Vier films voor een zomer vol vlinders in de buik
De zomer is begonnen en dat betekent vakantie, feestjes, en nieuwe ontmoetingen. Bloemetjes worden buitengezet, vlindertjes fladderen rond, en bevinden zich soms ook in onze buik. Of het nu gaat om liefde op het eerste gezicht, een vluchtig avontuur of een grandioze fout: een voorbereid man is er... Verder lezen...De bekroonde klassieker en nieuwe documentaires van Nicolas Philibert binnenkort in de bioscoop
De bekroonde klassieker Être et Avoir van regisseur Nicolas Philibert is vanaf 20 augustus opnieuw in de bioscoop te zien. Deze documentaire uit 2002 over een dorpsschooltje op het Franse platteland was wereldwijd een enorm succes en sleepte meerdere prestigieuze prijzen in de wacht, waaronder de... Verder lezen...Waarom de nieuwste 'I Know What You Did Last Summer' je meer doet zweten dan een hittegolf
Gruwelijke moorden, ondraaglijke spanning en de prijs van vriendschap: dat is wat de langverwachte trailer van I Know What You Did Last Summer, in regie van Jennifer Kaytin Robinson, ons belooft. De vierde film van de franchise is een directe sequel op de klassieker I Know What You Did Last Summer (... Verder lezen...Overleven voor de camera: The Running Man keert terug!
Na zijn rollen in Hit Man, Anyone but You en Twisters, laat Glen Powell zich opnieuw gelden als een echte filmster in de hoofdrol van Edgar Wrights remake van The Running Man. Verder lezen...Bijna 30 jaar later: Crimson Tide duikt opnieuw op in Hollywood
Als het gaat om de grote actiefilms van Jerry Bruckheimer van vóór het enorme succes van Top Gun: Maverick (goed voor 1,49 miljard dollar wereldwijd), zijn de meeste geschikt voor een vervolg — waaronder Crimson Tide, de onderzeeërthriller uit 1995 van regisseur Tony Scott. Verder lezen...Film op het vliegtuig!
Pas geboard, jezelf vastgesnoerd en de prentjes op de veiligheidsinstructies vlug bekeken. Het besef daalt pas in als de 737 al richting de landingsbaan taxiet: je magazine met kruiswoordraadsel zit nog in de handbagage, veilig weggestopt boven je hoofd. Daarnaast zit je klem tussen een keurige,... Verder lezen...