Een jongen kijkt ontgoocheld omdat een meisje hem voorbij loopt zonder hem een blik te gunnen. Even later zien we hoe datzelfde meisje de jongen gade slaat terwijl hij op rockmuziek danst. Twee keer gaat het om scènes waar geen enkel woord aan vuilgemaakt wordt, maar je begrijpt wel helemaal wat er in de personages omgaat.
En zo zit 'Samson & Delilah', de film waarmee de Australische regisseur Warwick Thornton (zelf aboriginal overigens) eerder dit jaar op het festival van Cannes de felbegeerde Caméra d'Or voor beste debuut won, volledig in elkaar. Er is een reden waarom titelpersonage Samson weinig zegt, en de manier waarop Delilah ermee omgaat, zegt veel over haar gevoelens voor de koppige jongen.
Het verhaal op zich, dat zich afspeelt in een piepkleine aboriginal-nederzetting waar het leven in een al even klein cirkeltje draait (let op de muzikanten die de godganse dag dezelfde akkoorden spelen), is even universeel als ontroerend. Nee, het is lang niet altijd rozengeur en maneschijn die de twee verliefde tieners ervaren, en sommige scènes zijn bepaald schokkend. Maar Thronton durft ook grappig te zijn, en als er uiteindelijk een emotie de bovenhand haalt, dan is het diepe vertedering. Een eenvoudige film om in weg te zinken. (RN)
Meningen
Al het nieuws cinema
Bekijk hier de trailer van 'JULIAN', de openingsfilm van Film Fest Gent van Cato Kusters
Na een onverwachte ontmoeting slaat de vonk over tussen Fleur en Julian. Wanneer Julian haar ten huwelijk vraagt, ontstaat bij Fleur een gedurfd idee: trouwen in elk land waar twee vrouwen met elkaar mogen huwen. Verder lezen...Amityville, de cult-horrorfilm wordt binnenkort nieuw leven ingeblazen
Amityville: een herinterpretatie van de klassieker uit 1979 ziet binnenkort het levenslicht! Verder lezen...Dwayne Johnson is The Smashing Machine: ontdek de intense trailer!
Gisteren werd een nieuwe trailer van de film The Smashing Machine onthuld, die een indrukwekkend kijkje biedt in deze biopic over het leven van MMA-vechter Mark Kerr. Verder lezen..."Bluey"-film komt naar het grote scherm. Vanaf zomer 2027 in de bioscoop!
Goed nieuws voor fans van het vrolijke blauwe hondje: Bluey maakt binnenkort haar bioscoopdebuut! BBC Studios en Walt Disney Studios, in samenwerking met Ludo Studio, kondigden aan dat de allereerste Bluey-film in de zomer van 2027 in de zalen te zien zal zijn. Verder lezen...L'intérêt d'Adam beleeft zijn Belgische première op Film Fest Gent
Na haar debuut Un monde keert de Brusselse cineaste Laura Wandel terug naar Film Fest Gent met haar tweede langspeelfilm L’intérêt d’Adam. De film, die eerder dit jaar de Semaine de la Critique opende in Cannes, gaat op 9 oktober 2025 in première tijdens de 52ste... Verder lezen...Nieuw in de zalen: van Downton Abbey tot The Conjuring en animatieparels
Deze week is er voor elk wat wils in de zalen! Wie houdt van spanning kan griezelen met The Conjuring: Last Rites, terwijl kostuumdramaliefhebbers afscheid nemen van een geliefde reeks in Downton Abbey: The Grand Finale. Verder lezen...Afscheid van de Crawleys: Downton Abbey: The Grand Finale - Het grote slotstuk in de bioscoop
De geliefde saga van de familie Crawley nadert haar einde met Downton Abbey III: De Grote Finale, een meeslepend kostuumdrama vol emotie van Simon Curtis, naar een scenario van Julian Fellowes. Aangeprezen als een ontroerend afscheid, vormt dit derde deel het sluitstuk van de franchise die begon... Verder lezen...BNP Paribas Fortis organiseert de 18de editie van de 'We Love Cinema Days'
Vier dagen voordelig filmplezier met nieuwe formule: 1 ticket kopen + 1 ticket gratis Verder lezen...26 bioscopen en filmvertoners zetten schouders onder vierde editie van Open Cinema.
De eerste editie vond plaats in 2022 en ontstond als een initiatief van een 10-tal bioscopen en filmvertoners, die post-corona zowel hun trouwe publiek als een nieuw publiek wilden verwelkomen in hun bioscoopzalen. Ondertussen groeide Open Cinema uit tot een jaarlijkse vaste waarde, steeds aan het... Verder lezen...