Ik weet niet hoe het met u zit, maar ik ga naar de bioscoop in de hoop dat een film me volledig van mijn sokken zal blazen, dat ik zo intens meegesleurd zal worden met wat ik op het scherm zie dat het bijna onhoudbaar wordt. Sommige films bereiken dat effect met snijdende spanning ('Alien') of grote effecten ('The Fellowship of the Ring'), andere hebben weinig meer nodig dan een geloofwaardige setting en rake emoties. 'La graine et le mulet' is zo'n film, een simpel verhaal over een maghrebijnse familie in Marseille die worstelt met alledaagse problemen. Pa leeft al een tijdje met een andere vrouw en schiet enorm goed op met zijn stiefdochter, tot groot ongenoegen van zijn eigen dochters en zonen. Wanneer hij het plan opvat om een roestige boot om te bouwen tot een couscousrestaurant, wil iedereen toch zijn/haar steentje bijdragen. Maar in de horeca stappen is makkelijker gezegd dan gedaan. 'La graine et le mulet' is als een uitnodiging op een familiefeest. Regisseur Abdellatif Kechiche dwingt je bijna in de stoel naast de personages en serveert de ene uitgebreide situatieschets na de andere, altijd zo vol scherp geobserveerde details dat je op de duur de couscous begint te ruiken. Het laatste half uur moet trouwens het meest opzwepende en spannende zijn dat we in jaren hebben gezien, een voorbeeld van hoe je puur met montage je publiek op het puntje van zijn stoel kan krijgen. Het enige slechte nieuws is dat de Vlaamse bioscopen in hun oneindige wijsheid 'La graine et le mulet' te weinig publieksvriendelijk vonden om een ondertitelde versie te verantwoorden, wat betekent dat u naar Brussel zal moeten om hem te zien. Maar geloof ons vrij: het loont de moeite.
Meningen
Al het nieuws cinema
Nu in de bioscoop: Santosh, een bloedstollende thriller in het hart van landelijk India
Dompel je onder in de betoverende landschappen en sociale spanningen van een afgelegen regio in Noord-India met Santosh, de aangrijpende nieuwe thriller van regisseur Sandhya Suri, nu in de bioscoop. Verder lezen...Les Enfants Rouges - recensie: prachtig tableau met een bloederige rugzak
'Les Enfants Rouges', nog maar de tweede langspeelfilm van de Tunesische regisseur Lofti Achour, bewijst hoe zinloos geweld om een lapje grond kan zijn. De emotionele queeste die volgt, toont hoe een jongen veel te snel volwassen moet worden. Gebaseerd op ware gebeurtenissen, maar verteld met een... Verder lezen...13 horrorfilms die je nu vrijdag de 13de kan kijken (en die géén deel zijn van de Friday the 13th-franchise)
Aan alle bijgelovige mensen: dé dag die jullie zooooo hard vrezen, komt er zéér binnenkort aan! Verder lezen...Sydney Sweeney transformeert zich tot een boksicoon
Sydney Sweeney was vastberaden om zich volledig in te leven in de rol van de baanbrekende vrouwelijke bokser Christy Martin voor een aankomende biopic. Verder lezen...Ontdek nu de nieuwste trailer voor "Freakier Friday"
In de film hernemen Jamie Lee Curtis en Lindsey Lohan hun rollen als Tess en Anna Coleman. Het verhaal begint jaren nadat Tess (Curtis) en Anna (Lohan) een identiteitscrisis doormaakten. Anna heeft nu zelf een dochter en binnenkort een stiefdochter. Verder lezen...Ballerina - recensie: bloedig, bloediger, bloedigst
Hoeveel actie wil je in één film? Ja. In Ballerina zijn de momenten van rust en dialoog zeldzaam, want het verhaal zit volgepropt met de meest creatieve, absurde en bloedige vechtscènes die je maar kan bedenken. De Ballerina is een waardige tegenspeler voor de Baba Yaga. Verder lezen...Ontdek hier de Vlaamse stemmencast van "Elio"
Deze zomer maken bioscoopbezoekers kennis met Elio (Viktor Kryeziu), een 11-jarige jongen wiens grootste wens is om ontvoerd te worden door aliens, zijn tante Olga (Line Ellegiers) en Glordon (Tiebe Hermans), Elio's onverwachte eerste vriend die toevallig ook een alien is. In dit grootse avontuur... Verder lezen...Bereid je voor op 28 Years Later met deze 8 films
De spanning stijgt: de langverwachte release van 28 Years Later komt eraan. Verder lezen...Dakota Johnson zegt: "Het flopten van Madame Web was niet mijn schuld"
In een recent interview met de Los Angeles Times, tijdens de promotietour van haar film Materialists, sprak Dakota Johnson openlijk over het commerciële en kritische fiasco van Madame Web. Verder lezen...