Afgelopen verkiezingsdag was Al Gore in Brussel. Hij kwam geen bolletje rood kleuren of op een icoontje klikken, maar liet zijn stem horen over de dreigende opwarming van de aarde. Een onrustwekkend feit dat ons allemaal aanbelangt, benadrukte de voormalige vice-president van de Verenigde Staten tijdens zijn openingsspeech.
Al Gore was te gast op de avant-première van de documentaire 'An Inconvenient Truth' die officieel in het Paleis van Schone Kunsten aan het Belgische publiek werd voorgesteld. De film werd met een staande ovatie onthaald.
'An Inconvenient Truth' van regisseur Davis Guggenheim is een documentaire over Gore en zijn gevecht tegen de opwarming van de aarde. De documentaire draait vanaf woensdag 11 oktober in de Vlaamse zalen.
Wie nu alvast iets wil doen tegen de opwarming van de aarde geven we 10 eenvoudige tips mee:
Gebruik spaarlampen
Door één gloeilamp te vervangen door een spaarlamp bespaar je 70 kg CO2 per jaar.
Rijd minder
Ga vaker te voet, met de fiets, ga carpoolen of neem het openbaar vervoer. Je bespaart bijna 300 g CO2 voor elke kilometer dat je de auto laat staan.
Recycleer meer
Je kunt ruim 1.000 kg CO2 per jaar besparen als je de helft van je huishoudelijk afval recycleert.
Controleer je banden
Met de juiste bandenspanning daalt je brandstofverbruik met meer dan 3%.
Met elke liter brandstof die je uitspaart, haal je bijna 2,5 kg CO2 uit de lucht.
Gebruik minder warm water
Het kost veel energie om water op te warmen. Gebruik minder warm water met een spaardouche (160 kg CO2 per jaar) en door met koud of lauw water te wassen (225 kg CO2 per jaar).
Koop geen producten met veel verpakkingsmateriaal
Je kunt 550 kg CO2 besparen als je je huishoudelijk afval met 10% vermindert.
Pas je thermostaat aan
Als je de thermostaat slechts 2 graden verlaagt, kun je ruim 900 kg CO2 per jaar besparen.
Plant een boom
Eén enkele boom zal gedurende zijn hele leven ruim 1.000 kg CO2 absorberen.
Schakel elektronische toestellen uit
Als je je tv, dvd-speler, stereotoren en computer uitzet als je ze niet gebruikt, bespaar je wel duizend kg CO2 per jaar.
Meningen
Al het nieuws cinema
Film op het vliegtuig!
Pas geboard, jezelf vastgesnoerd en de prentjes op de veiligheidsinstructies vlug bekeken. Het besef daalt pas in als de 737 al richting de landingsbaan taxiet: je magazine met kruiswoordraadsel zit nog in de handbagage, veilig weggestopt boven je hoofd. Daarnaast zit je klem tussen een keurige,... Verder lezen...Wie wordt de volgende heldin bij DC? James Gunn reageert!
Er zijn geen slechte ideeën in het DC-universum van James Gunn. Verder lezen...Materialists - recensie: Materialists geeft ons de moed om moeilijke verhalen af te maken
Wat is liefde? Een vraag waarop filosofen maar vooral het romcom-genre, al jaren een antwoord op probeert te geven. Maar ook regisseur Celine Song (Past Lives, 2024), doet een poging tot een definitie met haar nieuwe film Materialists. De cynische Lucy, gespeeld door Dakota Johnson (The Lost... Verder lezen...De epische trailer van The Odyssey van Christopher Nolan lekt online
De allereerste, langverwachte trailer van de nieuwe film van Christopher Nolan, The Odyssey, is aan het grote publiek onthuld. Verder lezen...Little Amélie - recensie: Grote zorgen, kleine kinderen
De Franse animatiefilm Little Amélie won op het animatiefilmfestival van Annecy de publieksprijs - en terecht. Deze verfilming van het gelijknamige boek van Amélie Nothomb vertelt in kleurrijke pasteltinten hoe een verwonderd kind de wereld leert begrijpen in al haar schoonheid, maar ook... Verder lezen...The Teacher Who Promised the Sea: De zee, de droom en het vergeten verleden, vanaf 2 juli in de bioscoop
In een klein Spaans dorp, ver weg van de kust en de moderniteit van de jaren '30, schreef een leraar geschiedenis, letterlijk én figuurlijk. The Teacher Who Promised the Sea is een aangrijpend en poëtisch drama over idealen, verzet, en de kracht van onderwijs, gebaseerd op het waargebeurde verhaal... Verder lezen...Naar de bioscoop deze zomervakantie: 7 kindvriendelijke films
Welk uitstapje mag er deze zomervakantie zéker en vast niet ontbreken? Een bioscoopbezoekje met het hele gezin natuurlijk! Verder lezen...5 films met onmisbare tips om deze hittegolf te doorstaan
Wij presenteren jullie 5 films met enkele onmisbare tips om deze hittegolf vlot te doorstaan! Verder lezen...Materialists: de elegante en pittige romantische komedie, vanaf 2 juli in de bioscoop te zien.
Na het succes van Past Lives keert regisseur Celine Song terug met Materialists, een scherpe romantische komedie die moderne relaties met finesse en ironie onder de loep neemt. We volgen Lucy, gespeeld door Dakota Johnson, een koppelaarster uit New York voor de superrijken, die balanceert tussen... Verder lezen...