Laat dit geweten zijn: wat de Britse acteur Dominic Cooper ten beste geeft in 'The Devil's Double' mag er wezen. Hij neemt zowel de rol van Saddam Hoesseins zoon Udaj voor zijn rekening als van Latif Yahia, de man die als Udajs dubbelganger moet fungeren. Het zijn twee radicaal uiteenlopende karakters (de eerste rotverwend en compleet geflipt, de tweede nederig en welopgevoed), maar Cooper geeft ze allebei even sterk gestalte.
De prestatie is des te opvallender omdat hij ze moet leveren in een film die meer op poppenkast dan op een bioscoopdrama lijkt. Ik kan nog snappen dat regisseur Lee Tamahori geprobeerd heeft om op die manier Udajs krankzinnige wereld vorm te geven. Alleen wil hij Latif met alle geweld heldhaftig doen lijken (dat krijg je natuurlijk als je de echte Latif het script laat schrijven), zodat 'The Devil's Double' met de minuut schizofrener wordt.
Bovendien krijgt Cooper geen enkele steun van zijn tegenspeelster Ludivine Sagnier. De Française kan zeker geloofwaardig kreunen en haar borsten vooruit steken maar daar houden haar talenten ook ongeveer op.
Dat er een boeiende film verscholen zit in wat Latif Yahia allemaal doorstaan heeft, betwijfelt niemand. Het lukt 'The Devil's Double' echter nauwelijks om het bloot te leggen. (RN)
Meningen
Al het nieuws cinema
De toekomst van Mission: Impossible is onzeker
Christopher McQuarrie, de filmmaker achter de iconische actiefilmreeks Mission: Impossible met Tom Cruise, heeft zich uitgesproken over de mogelijkheid van toekomstige spin-offs. Verder lezen...Nu in de bioscoop: Santosh, een bloedstollende thriller in het hart van landelijk India
Dompel je onder in de betoverende landschappen en sociale spanningen van een afgelegen regio in Noord-India met Santosh, de aangrijpende nieuwe thriller van regisseur Sandhya Suri, nu in de bioscoop. Verder lezen...Les Enfants Rouges - recensie: prachtig tableau met een bloederige rugzak
'Les Enfants Rouges', nog maar de tweede langspeelfilm van de Tunesische regisseur Lofti Achour, bewijst hoe zinloos geweld om een lapje grond kan zijn. De emotionele queeste die volgt, toont hoe een jongen veel te snel volwassen moet worden. Gebaseerd op ware gebeurtenissen, maar verteld met een... Verder lezen...13 horrorfilms die je nu vrijdag de 13de kan kijken (en die géén deel zijn van de Friday the 13th-franchise)
Aan alle bijgelovige mensen: dé dag die jullie zooooo hard vrezen, komt er zéér binnenkort aan! Verder lezen...Sydney Sweeney transformeert zich tot een boksicoon
Sydney Sweeney was vastberaden om zich volledig in te leven in de rol van de baanbrekende vrouwelijke bokser Christy Martin voor een aankomende biopic. Verder lezen...Ontdek nu de nieuwste trailer voor "Freakier Friday"
In de film hernemen Jamie Lee Curtis en Lindsey Lohan hun rollen als Tess en Anna Coleman. Het verhaal begint jaren nadat Tess (Curtis) en Anna (Lohan) een identiteitscrisis doormaakten. Anna heeft nu zelf een dochter en binnenkort een stiefdochter. Verder lezen...Ballerina - recensie: bloedig, bloediger, bloedigst
Hoeveel actie wil je in één film? Ja. In Ballerina zijn de momenten van rust en dialoog zeldzaam, want het verhaal zit volgepropt met de meest creatieve, absurde en bloedige vechtscènes die je maar kan bedenken. De Ballerina is een waardige tegenspeler voor de Baba Yaga. Verder lezen...Ontdek hier de Vlaamse stemmencast van "Elio"
Deze zomer maken bioscoopbezoekers kennis met Elio (Viktor Kryeziu), een 11-jarige jongen wiens grootste wens is om ontvoerd te worden door aliens, zijn tante Olga (Line Ellegiers) en Glordon (Tiebe Hermans), Elio's onverwachte eerste vriend die toevallig ook een alien is. In dit grootse avontuur... Verder lezen...Bereid je voor op 28 Years Later met deze 8 films
De spanning stijgt: de langverwachte release van 28 Years Later komt eraan. Verder lezen...