In 'The Hunter' speelt regisseur Rafi Pitts zelf de hoofdrol, een man die een gevangenisstraf achter de rug heeft en nu wil genieten van een leven samen met zijn vrouw en dochtertje. Hij verdient zijn brood als nachtwaker, wat betekent dat hij zijn gezin niet vaak ziet. Als ex-gedetineerde mag hij echter al blij zijn dat hij überhaupt een job vindt. En dan gebeurt iets waardoor hij besluit om politieagenten onder vuur te nemen.
Pitts verliet Iran toen hij 12 was en zijn land een lange oorlog met Irak uitvocht. Hij groeide verder op in Parijs, Londen en Rusland en ontwikkelde er een smaak voor westerse cinema (zijn favoriete regisseur is John Cassavetes). Maar om zijn eerste langspeelfilm te draaien, keerde hij midden jaren '90 toch terug naar zijn geboorteland en sindsdien biedt hij er net zoals alle cineasten en andere artiesten het hoofd aan de politieke censuur.
Het is me niet bekend wat de Iraanse overheid van 'The Hunter' denkt, maar gezien de vlammende kritiek op de politie (en de overheid in het algemeen) denk ik niet dat Pitts met open armen ontvangen zal worden. De film is een emotioneel en indringend betoog tegen de repressieve houding van de heersende machten, en Pitts' zwijgende hoofdvertolking brandt zichzelf op het scherm. (RN)
Meningen
Al het nieuws cinema
Jaws wordt 50: de film die Hollywood heruitvond
Ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum kan Jaws (Les Dents de la mer) van Steven Spielberg zonder twijfel worden beschouwd als de meest disruptieve film van de afgelopen halve eeuw - misschien zelfs van de hele filmgeschiedenis. Verder lezen...Architecton: een visueel meesterwerk over bouwen, vernietigen en de toekomst van onze beschaving
Na zijn internationaal geprezen documentaires Aquarela en Gunda keert filmmaker Victor Kossakovsky terug met Architecton, een hypnotiserende en urgente documentaire die onze manier van bouwen en samenleven bevraagt. Verder lezen...Guillermo del Toro herinterpreteert Frankenstein met emotie
Guillermo del Toro kiest voor een meer empathische benadering van het ondode wezen in zijn versie van "Frankenstein". Verder lezen...JURASSIC WORLD REBIRTH - Nieuwe trailer!
The worst dinosaurs were left here. Bekijk de nieuwe trailer van: JURASSIC WORLD REBIRTh Met Scarlett Johansson, Mahershala Ali en Jonathan Bailey. Vanaf 2 juli in de bioscoop. Verder lezen...The Final Reckoning: Emotioneel, explosief en boordevol nostalgie
The Final Reckoning is een apotheose van jewelste waarin we Tom Cruise zien schitteren zoals verwacht: door middel van acrobatische stunts en met de nodige ijdelheid op een bedje van sarcastische humor. En deze keer is zijn alias Ethan Hunt op de belangrijkste missie van zijn carrière. Verder lezen...Ontdek nu de nieuwe trailer voor Disney en Pixars "Elio"
Deze zomer zullen bioscoopbezoekers kennismaken met Elio (in de originele versie ingesproken door Yonas Kibreab), een 11-jarige wiens grootste wens is om ontvoerd te worden door aliens, evenals zijn tante Olga (in de originele versie ingesproken door Academy Award®-winnares Zoe Saldaña) en Glordon (... Verder lezen...Dakota Johnson maakt indruk in Cannes met een gedurfd en persoonlijk project
Dakota Johnson is van plan haar eerste speelfilm te regisseren, gebaseerd op een scenario geschreven door actrice Vanessa Burghardt, bekend van Cha Cha Real Smooth. Verder lezen...De 8 allerbeste Sherlock Holmes-films
Sherlock Holmes is het ultieme detective-stereotiep en is al sinds zijn creatie, meer dan een eeuw geleden, een held voor miljoenen detective-liefhebbers van mysterie. Verder lezen...DE SMURFEN: DE FILM - Wereldrecord gebroken op zaterdag 17/05!
Na twee mislukte pogingen schreven de Landernéens (Frankrijk) op zaterdag 17 mei geschiedenis en schreven ze eindelijk hun naam in het GUINNESS BOOK OF RECORDS™ met de titel van de meeste mensen verkleed als Smurfen. Verder lezen...