David F. Sandberg zal een nieuwe The Amityville Horror-film regisseren voor Amazon MGM Studios.
Peter Safran en John Rickard van The Safran Company zullen samen met Sandberg de productie op zich nemen, terwijl Natalia Safran en Lotta Losten als uitvoerend producenten betrokken zijn.
Het scenario voor deze herinterpretatie van de klassieker uit 1979 werd geschreven door Ian Goldberg en Richard Naing. De originele film speelde met Josh Brolin, Margot Kidder en Rod Steiger en vertelde het verhaal van een jong koppel dat een spookhuis koopt. Het was gebaseerd op de gelijknamige roman van Jay Anson uit 1977. Goldberg en Naing schreven ook het script voor de recente The Conjuring: Last Rites, die vorig weekend in première ging en binnenkort de grens van 200 miljoen dollar aan wereldwijde opbrengsten zal overschrijden.
De nieuwe Amityville-film maakt deel uit van de langlopende Amityville Horror-reeks, na de remake uit 2005 met Ryan Reynolds, Melissa George en Philip Baker Hall, waarin ook Chloë Grace Moretz haar debuut maakte. De originele film uit 1979 bracht 86,4 miljoen dollar op aan de kassa, terwijl de versie van 2005 65,2 miljoen dollar opbracht. Andere films in de franchise zijn onder meer Amityville II: The Possession, Amityville 3-D en Amityville: The Awakening.
Peter Safran staat bovendien achter enkele van de grootste successen in de horrorwereld, waaronder de The Conjuring-franchise, de Annabelle-films, The Nun II, maar ook blockbusters als Shazam!, Aquaman en de meest recente Superman. Hij is momenteel co-voorzitter en co-CEO van DC Studios, samen met James Gunn.