Marvel Studios brengt met The Fantastic Four: First Steps een verbluffende, retro-futuristische blockbuster naar het grote scherm, waarin we de iconische “First Family” van Marvel op spectaculaire wijze leren kennen. Onder de regie van Matt Shakman (WandaVision) en met een topcast om u tegen te zeggen – Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Joseph Quinn en Ebon Moss-Bachrach, is deze film een stijlvolle en emotionele herintroductie van vier van Marvels meest geliefde personages.
De wereld redden is pas het begin
In een wereld die lijkt op een toekomst zoals men zich die in de jaren 60 voorstelde, denk aan zwevende auto's, buizenpost-communicatie en art deco-technologie, krijgen we het ontstaan van een nieuw soort helden te zien. Reed Richards (Pedro Pascal) is een briljante wetenschapper met een elastisch lichaam en een nog flexibelere geest. Zijn partner, Sue Storm (Vanessa Kirby), is even scherp als krachtig en kan zichzelf onzichtbaar maken én krachtige krachtvelden oproepen. Haar jongere broer Johnny (Joseph Quinn) is de vurige Human Torch, terwijl hun trouwe vriend Ben Grimm (Ebon Moss-Bachrach) na een kosmisch ongeluk verandert in de onverzettelijke The Thing.
Maar hun eerste stappen als team worden meteen op de proef gesteld wanneer een goddelijke bedreiging zich aandient: Galactus – een allesverslindende entiteit uit de kosmos, meesterlijk dreigend vertolkt door Ralph Ineson. Samen met zijn mysterieuze boodschapper, de zilverkleurige Silver Surfer (Julia Garner), dreigt hij de aarde te verorberen.
Meer dan spektakel: een verhaal over familie
Dit is niet zomaar een superheldenfilm. Het is een karaktergedreven verhaal over identiteit, verantwoordelijkheid en bovenal: familie. Hoe blijf je samen, als de wereld uit elkaar dreigt te vallen? Hoe blijf je menselijk, als je niet langer helemaal mens bent? Shakman weet de balans te vinden tussen intieme momenten en kolossale actie, ondersteund door verbluffende visuele effecten en een soundtrack die het retrogevoel kracht bijzet.
Waarom je deze film in de bioscoop moet zien
Visueel adembenemend: De retrofuturistische esthetiek is een ode aan de klassieke Marvel-tijdschriften én een fris visueel feest.
Sterk acteerwerk: Pascal en Kirby brengen emotionele diepgang, terwijl Quinn en Moss-Bachrach zorgen voor charme, vuur én humor.
Regie met visie: Matt Shakman levert een debuutfilm voor dit team af die tegelijk nostalgisch en vernieuwend aanvoelt.
Galactus zoals je hem nog nooit zag: Grootser dan Thanos, mysterieuzer dan Loki, Galactus is dé nieuwe dreiging in het Marvel-universum.
Kortom, The Fantastic Four: First Steps is een spectaculaire, ontroerende en frisse start van een nieuwe Marvel-legende. Mis deze mijlpaal niet, nú in de zalen.
Bekijk hier de programmatie van de film!