Na zijn internationaal geprezen documentaires Aquarela en Gunda keert filmmaker Victor Kossakovsky terug met Architecton, een hypnotiserende en urgente documentaire die onze manier van bouwen en samenleven bevraagt.
In Architecton staat beton centraal: het ultieme symbool van menselijke vooruitgang én destructie. Kossakovsky neemt de kijker mee langs adembenemende ruïnes in Baalbek, verwoeste steden in Turkije en Oekraïne, en hedendaagse bouwwerken die onze relatie met de natuur en onze plaats op aarde ter discussie stellen.
Met de Italiaanse architect Michele De Lucchi als gids volgt de film een visionair landschapsproject waarin mensen bewust worden uitgesloten: een “magische cirkel” waar de natuur haar plek terugkrijgt. Het is een pleidooi voor nederigheid in een tijd van overdaad.
De betoverende soundtrack van Evgueni Galperine tilt het poëtische camerawerk naar een hoger niveau en maakt van Architecton een zintuiglijke ervaring die meditatief en confronterend is.
Kossakovsky stelt geen simpele oplossingen voor, maar nodigt uit tot reflectie: Hoe bouwen we? Voor wie? En wat laten we achter?