Mensen aan gruwelijke beproevingen onderwerpen zodat ze inzien hoe fout ze bezig zijn. Dat was de reden waarom Jigsaw, de doodzieke en fluisterende wraakengel uit de 'Saw'-verhalen, zich uitputte in het verzinnen van dodelijke mechanismen en valstrikken.
In 'Saw IV' kwam er een einde aan zijn leven maar het ziet er niet naar uit dat de horrorserie hetzelfde lot beschoren is. 'Saw V' werd in de States immers opnieuw een hit en meer motivatie heeft een productiebedrijf niet nodig om tot in het oneindige verder te borduren op een motief.
Jigsaw is trouwens toch weer van de partij, in een opeenvolging van flashbacks die moeten uitleggen op welke manier zijn assistent/opvolger bij het bloedbad betrokken is geraakt. Blijkt dat hij zijn vermoorde zus wou wreken en zo de ideeën van zijn leermeester (min of meer) heeft overgenomen.
Laten we wel wezen: het kan je hoegenaamd geen fluit schelen waarom de personages uit 'Saw V' doen wat ze doen, ook al omdat ze vertolkt worden door acteurs die duidelijk in teveel soapseries hebben gezeten.
Het enige wat nog telt, zijn de gruwelpuzzels, en ook al zorgen die voor de verwachte sadistische afschuw, ze schieten tekort om de potsierlijke plot te verdoezelen. (RN)
Meningen
Al het nieuws cinema
Lionsgate plant al een vervolg op de Michael Jackson-biopic
Lionsgate werkt al aan een vervolg op de onlangs verschenen biopic over Michael Jackson. De studiobaas heeft bevestigd dat vroege productieproblemen de weg hebben vrijgemaakt voor een aanpak met meerdere films over het leven van de zanger. Verder lezen...THE ODYSSEY - Nieuwe trailer !
Defy the Gods. Ontdek de nieuwe trailer van THE ODYSSEY. Vanaf 15.07.26 alleen in de bioscoop. Een film van Christopher Nolan. Geheel opgenomen op IMAX-film. Verder lezen...De 4 films die je in mei in de bioscoop moet zien
De maand mei belooft heel wat op filmvlak, met een gevarieerd aanbod dat voor ieder wat wils biedt. Van langverwachte blockbusters tot auteursfilms en verrassende ontdekkingen: de bioscoop heeft deze maand heel wat te bieden. Verder lezen...Tre ciotole : een ontroerend verhaal over de kwetsbaarheid van het leven
De nieuwe film van Isabel Coixet, Tre ciotole, komt deze woensdag 6 mei uit in de Belgische bioscopen, met haar kenmerkende zachtheid en een sterke emotionele lading. Verder lezen...Los Tigres: maximale spanning in de diepte
Met Los Tigres bevestigt de Spaanse regisseur Alberto Rodríguez zijn talent voor spannende verhalen die stevig in de werkelijkheid zijn verankerd. Bekend van het door critici geprezen La isla mínima, keert hij hier terug naar zijn favoriete genre: de thriller, die hij opnieuw uitvindt in een even... Verder lezen...RESIDENT EVIL - Eerste trailer!
A new era of evil. Bekijk de officiële trailer van RESIDENT EVIL. Vanaf 16 september alleen in de bioscoop. Verder lezen...Histoires Parallèles van Asghar Farhadi: een verhaal tussen realiteit en fictie, versterkt door een vijfsterrencast
Asghar Farhadi zet zijn verkenning van de grijze zones van de menselijke ziel voort met een even duizelingwekkend als introspectief drama. Histoires Parallèles, dat in competitie te zien was op het filmfestival van Cannes 2026, gaat op 15 mei in première, met voorvertoningen vanaf 14 mei. Verder lezen...Fans van James Bond 'moeten nog TWEE JAAR wachten' op nieuwe film
Fans van James Bond zullen naar verluidt nog twee jaar moeten wachten voordat 007 terugkeert op het grote scherm, wat de langste pauze tussen twee films in de 64-jarige geschiedenis van de franchise zou betekenen. Verder lezen...Kesha trekt haar kleren uit om Earth Day te vieren in de oceaan
Kesha nam een natuurlijke duik in de oceaan om Earth Day te vieren. De zangeres van "Tik Tok" werd gefotografeerd terwijl ze knielde in het water met een serene blik, nadat ze haar kleren had uitgetrokken. Verder lezen...